Strona internetowa biblioteki szkolnej.::Każda książka żyje tyle razy, ile została przeczytana.::"Wszystkie książki mówią"

Wycieczka Szklakiem Nobilstów Polskich

2 października 2012 r. razem z połową klasy IIa, pojechaliśmy na wycieczkę „Szlakiem Noblistów Polskich”, ponieważ nasza szkoła nosi właśnie ich imię. Wycieczka była wspaniała. Na początku, kiedy już dojechaliśmy autokarem, przeszliśmy kawałek drogi na piechotę, podziwiając m.in. płaskorzeźbę z popiersiem Władysława Reymonta na ścianie Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie skierowaliśmy się do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, w którym obejrzeliśmy ciekawy film o jej życiu. Myślę, że ten film trafiał do każdego, bo był wyreżyserowany w oryginalny sposób. Potem obejrzeliśmy wystawę multimedialną poświęconą naszej noblistce. Mogliśmy czatować ze Skłodowską-Curie, odpowiadała na nasze pytania. Niesamowite!

Potem pojechaliśmy na Cmentarz Powązkowski, gdzie widzieliśmy m.in. grób rodzinny Skłodowskich oraz Zbigniewa Herberta, który co prawda nie dostał nagrody Nobla, ale swoja poezją na pewno na to zasłużył.

Myślę, że to był naprawdę wspaniały dzień!

librus2